Regularne i feminizowane, automatycznie kwitnące i fotoperiodyczne nasiona

Wszystkie te właściwości zazwyczaj są zaznaczone w opisie odmiany, np: Pablo Escobar to w 100% Sativa, fotoperiodyczna i feminizowana odmiana (w skrócie foto fem); Auto Kabul jest w 95% Indicą, automatycznie kwitnącą i  feminizowaną (w skrócie auto fem).

Feminizowane nasiona marihuany produkują w 99,99% rośliny żeńskie, które nie zawierają w sobie żadnej męskiej genetyki. Rośliny męskie nie wytwarzają kwiatostanów ani trichomów. Regularne nasiona natomiast nie są produktem feminizowanym i posiadając w sobie pół na pół genetykę męską i żeńską, dają rośliny jednej i drugiej postaci, co widocznie zmniejsza wydajność w stosunku do zajmowanego miejsca uprawy.

Tak więc staje się oczywistym, dlaczego nasiona feminizowanych odmian są droższe od regularnych. Mieszkając w krajach, gdzie uprawa marihuany jest dozwolona prawem, hodowca oszczędza w taki sposób pieniądze i miejsce do uprawy, nie wspominając już o poświęconym wysiłku i czasie. Drugim powodem do różnicy w cenie jest sposób pozyskiwania nasion feminizowanych – jest on o wiele bardziej skomplikowany i kosztowny, niż w wypadku odmian regularnych. Do przeprowadzenia procedury feminizacji potrzeba solidnego sprzętu i warunków laboratoryjnych, aby uzyskać produkt wysokiej jakości. W warunkach domowych lub rzemieślniczych jest niestety szansa na otrzymanie wadliwego produktu.

Wśród naszych dostawców są tylko i wyłącznie sprawdzone, wysokotechnologiczne banki nasion o dobrej renomie. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej reklamacji.

Sativa i Indica

Gdy mówimy o Sativie, na myśl przychodzą nam tropiki, strefa równikowa, Karaiby, dżungle, malownicza i bujna flora Kolumbii, Tajlandii, Meksyku, Jamajki i Nepalu – z tych miejscowości właśnie pochodzi Cannabis Sativa.

Właściwości morfologiczne Cannabis Sativa:

 • wysokie krzewy, sięgające 200-400 cm, o wydłużonej strukturze z wąskimi podłużnymi palcami na liściach;
 • długi i kapryśny okres kwitnienia;
 • rzadkie i lekkie kwiatostany;
 • jasnozielony kolor;
 • owocowy, kwiatowy, mentolowy lub iglasty, czasem chemiczny aromat;
 • pobudzające i tonizujące działanie, często określane jako cerebral high.

Cannabis Indica natomiast jest tradycyjnie kojarzona z Azją Środkową, w szczególności z Afganistanem i Pakistanem, ale też z Indiami, skąd pochodzi jej nazwa. Kontynentalny, górski klimat tej strefy powoduje następujące cechy charakterystyczne Indici:

 • przysadzista i rozgałęziona struktura krzewów;
 • gęsta, ciemnozielona korona;
 • umiarkowany okres kwitnienia (8-10 tygodni);
 • gęste i masywne kwiatostany;
 • ogromna produkcja żywicy;
 • relaksujące i uspokajające działanie, szeroko stosowane w medycynie;

W praktyce każda poszczególna odmiana marihuany posiada określoną ilość genów Indici i Sativy.

Niezależnie od pochodzenia geograficznego każda odmiana może być feminizowana lub regularna, automatycznie kwitnąca czy fotoperiodyczna.

Automatycznie kwitnące i fotoperiodyczne nasiona

Automatyczne kwitnienie to zdolność konopi do zakończenia okresu wegetacji 3-4 tygodnie po kiełkowaniu i, niezależnie od wielkości krzewów, do rozpoczęcia kwitnienia. Odmiany konopi automatycznie kwitnących zazwyczaj zawierają niewielki procent genów rośliny Ruderalis, chwastu, który rośnie w regionach z krótkim latem i zimną jesienią. Konopie automatycznie kwitnące wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, niższą wydajnością, lecz szybszym dojrzewaniem.

Fotoperiodyczność to zdolność konopi do przejścia do fazy kwitnienia wtedy, gdy skraca się dzień słoneczny. W pomieszczeniach takie konopie zaczynają kwitnąć, gdy zmienia się tryb naświetlania nasadzeń. Odmiany fotoperiodyczne mają większe rozmiary i dają znacznie większy plon, lecz cykl dojrzewania takich roślin trwa aż do 6 miesięcy.

Czy odmiana może być jednocześnie automatycznie kwitnącą i regularną Indicą? Tak, ponieważ te właściwości nie kolidują ze sobą. Czy istnieje odmiana, jednocześnie automatycznie kwitnąca i fotoperiodyczna? Nie, bo te parametry się wykluczają nawzajem.

Czym jest wersja FAST?

Biorąc pod uwagę różnicę pomiędzy automatycznie kwitnącymi i fotoperiodycznymi odmianami, zapewne pojawia się pytanie – którą wersję lepiej wybrać? Szybsze dojrzewanie czy większy plon? Wersja FAST została stworzona akurat dla wyrównania tych właściwości. Dokładny proces uzyskania takich nasion nie jest jeszcze znany publiczności, natomiast istnieje teoria, że takie konopie zostały uzyskane poprzez trenowanie fotoperiodyczności u odmian automatycznie kwitnących. Brzmi absurdalnie, ale działa! Przykładem i dowodem tego zjawiska służą odmiany Black Opium Fast, Gorilla Blue Fast i Bruce Banner Fast. Pod względem wydajności i innych cech morfologicznych te odmiany nie ustępują pierwowzorom, a ich okres kwitnienia został skrócony do 7-8 tygodni.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie możliwe pytania. Życzymy udanych zakupów na naszej stronie!

Więcej artykułów

Nasiona potężnych odmian marihuany – poważna decyzja

Kupowanie nasion marihuany o dużej zawartości THC powinno być dokonywane jedynie przez tych, którzy są pewni, że będą zadowoleni z silnego efektu. Sklep Seed Weed oferuje super mocne odmiany marihuany zarówno fotoperiodycznej, jak i automatycznie kwitnącej, przy czym fotoperiodyczne odmiany są zwykle mocniejsze. Choć zawartość THC jest zwykle wyższa w przypadku odmian Sativa, w sklepie … Czytaj dalej

Opublikowano

Zasady przechowywania nasion marihuany

Podstawowe zasady przechowywania nasion konopi są następujące: Czego nie warto robić? Okres przydatności W odpowiednich warunkach przechowywania, nasiona zachowują zdolność do życia na okres około 2-3 lat. Istnieją jednak przypadki, w których nasiona nie tracą swoich właściwości nawet po 5-6 latach.

Opublikowano

Zakup holenderskich nasion marihuany

Według powszechnej opinii wśród hodowców, najbardziej imponujące uprawy uzyskuje się ze słynnych holenderskich nasion. Holandia jest kolebką konopnego świata i prezentuje bardzo szeroką, różnorodną ofertę odmian marihuany. Miejsca, które mogą konkurować z pozycją Holandii są Stany Zjednoczone oraz Kanada, gdzie w wielu stanach marihuana została zalegalizowana. Holandia i jej odmiany są uznane i rozchwytywane przez … Czytaj dalej

Opublikowano

Divine Seeds – jakość  światowej klasy

Firma Divine Seeds działa już ponad 20 lat na rynku. Możliwe, że założyciele nie spodziewali się takiego sukcesu, ale dzisiaj hodowcy z całego świata tworzą nowe hybrydy o wysokiej wydajności i niezwykłych smakach, opierając się na genetyce Divine Seeds. Odmiany Divine Seeds stają się coraz bardziej popularne w USA, Kanadzie, Europie, Ukrainie, Gruzji, Kazachstanie, a … Czytaj dalej

Opublikowano

Stone effect Indici

Marihuana powoduje dwa rodzaje działania – cerebral high lub stone effect. Ten ostatni jest powszechny wśród odmian zdominowanych przez Indicę i charakteryzuje się głębokim relaksem, uspokojeniem oraz w pewnym sensie “zakamienieniem” ciała i umysłu, skąd i pochodzi jego nazwa. Działanie Indici Indica silnie odpręża ciało i umysł. Utrudnia się poruszanie, pojawia się senność i zwycięża … Czytaj dalej

Opublikowano

Nasiona marihuany autokwitnące

Niezależnie od umiejętności i doświadczenia hodowcy, zakup nasion konopi automatycznie kwitnących oznacza korzystną inwestycję w 100% gwarantowany i niezawodny wynik. Natomiast nie jest to jedynie droga na skróty – nawet profesjonalni hodowcy wybierają tę opcję ze względu na kompaktowe wymiary krzewów, skrócony cykl dojrzewania, a najważniejsze – wytrzymałość i odporność. Na czym polega automatyczne kwitnienie? … Czytaj dalej

Opublikowano

Rodzaje marihuany

Wszystkie odmiany marihuany są podzielone na kilka kategorii, które określają główne właściwości morfologiczne i psychoaktywne rośliny. W ramach tych kategorii odmiany również mogą się różnić ze względu na regiony uprawy. Indica Konopie Indici pochodzą z górskich, suchych i upalnych regionów Afganistanu, południowych Indii, Pakistanu, Libanu, Maroko i Nepalu. Charakteryzują się krzaczastą, rozgałęzioną strukturą i niską … Czytaj dalej

Opublikowano

Konopie spożywcze

Jadalne nasiona konopi to bardzo bogaty w składniki odżywcze suplement diety, który stosowano jeszcze w czasach starożytności na całym świecie. Powodów jest kilka: Wartość spożywcza i właściwości lecznicze Nasiona konopi zawierają tłuszcze roślinne omega-3 i omega-6. Te substancje przetwarzają cholesterol w nieszkodliwy tłuszcz, który naturalnie się wchłania w organizmie. Ten proces chroni nasz układ sercowo-naczyniowy … Czytaj dalej

Opublikowano
Przejdź do bloga